
Round LED White Marble Pendant lamp with adjustable leather, Dia 12/16"
- Sleek Halo Ring: Circular metal frame for minimalist/industrial decor.
- Alabaster Shade: Natural stone diffuses soft, warm light.
- Braided Leather Cord: Textured contrast to polished metal canopy.
- Quick Setup: Includes mounting hardware + matte black/brass finish options.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste, Brown Leather Straps |
| Finish | Brown Leather Straps |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Select Size
Select Finish
From $187.60
Original: $536.00
-65%Round LED White Marble Pendant lamp with adjustable leather, Dia 12/16"—
$536.00
$187.60More Images































Round LED White Marble Pendant lamp with adjustable leather, Dia 12/16"
- Sleek Halo Ring: Circular metal frame for minimalist/industrial decor.
- Alabaster Shade: Natural stone diffuses soft, warm light.
- Braided Leather Cord: Textured contrast to polished metal canopy.
- Quick Setup: Includes mounting hardware + matte black/brass finish options.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste, Brown Leather Straps |
| Finish | Brown Leather Straps |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Sleek Halo Ring: Circular metal frame for minimalist/industrial decor.
- Alabaster Shade: Natural stone diffuses soft, warm light.
- Braided Leather Cord: Textured contrast to polished metal canopy.
- Quick Setup: Includes mounting hardware + matte black/brass finish options.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste, Brown Leather Straps |
| Finish | Brown Leather Straps |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























