
Signed Camer Eight-Tier Glass Prism Chandelier, 1960s, Italia
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Steel / Glass |
| Finish | Clear |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4 |
| Light Source | E26 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
$1,207.50
Original: $3,450.00
-65%Signed Camer Eight-Tier Glass Prism Chandelier, 1960s, Italia—
$3,450.00
$1,207.50More Images








Signed Camer Eight-Tier Glass Prism Chandelier, 1960s, Italia
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Steel / Glass |
| Finish | Clear |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4 |
| Light Source | E26 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Steel / Glass |
| Finish | Clear |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4 |
| Light Source | E26 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























