
Simple Artistic Metal Dining Table Chandelier
This simple artistic stainless steel dining table chandelier,Awaken your color senses with this fabulously inspiring Dining Room Chandelier. It's the feeling of rightness you get when you see an interior look you adore, and know that it just needs a bit of you. It's being in love with the style and comfort and knowing that it's a space you want to be in.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Body Finish | Original Iron Finish |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | Led Strip |
| Light Source | Led Strip (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |

Original: $1,220.00
-65%$1,220.00
$427.00More Images










Simple Artistic Metal Dining Table Chandelier
This simple artistic stainless steel dining table chandelier,Awaken your color senses with this fabulously inspiring Dining Room Chandelier. It's the feeling of rightness you get when you see an interior look you adore, and know that it just needs a bit of you. It's being in love with the style and comfort and knowing that it's a space you want to be in.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Body Finish | Original Iron Finish |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | Led Strip |
| Light Source | Led Strip (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |

Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This simple artistic stainless steel dining table chandelier,Awaken your color senses with this fabulously inspiring Dining Room Chandelier. It's the feeling of rightness you get when you see an interior look you adore, and know that it just needs a bit of you. It's being in love with the style and comfort and knowing that it's a space you want to be in.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Body Finish | Original Iron Finish |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | Led Strip |
| Light Source | Led Strip (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
























