
Skye Shell Tiered Wall Lamp
As an expert in lighting, our Skye Tiered Wall Lamp features a Silver frame and Natural White Mother of Pearl shells that create a beautiful, pearlescent glow. The unique design adds a touch of artful tranquility to any space, making it a perfect addition to your home decor. Enhance your space with warmth and style with our Shell Tiered Wall Lamp.
If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Shell |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | No |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $385.00
-65%$385.00
$134.75More Images






































Skye Shell Tiered Wall Lamp
As an expert in lighting, our Skye Tiered Wall Lamp features a Silver frame and Natural White Mother of Pearl shells that create a beautiful, pearlescent glow. The unique design adds a touch of artful tranquility to any space, making it a perfect addition to your home decor. Enhance your space with warmth and style with our Shell Tiered Wall Lamp.
If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Shell |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | No |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
As an expert in lighting, our Skye Tiered Wall Lamp features a Silver frame and Natural White Mother of Pearl shells that create a beautiful, pearlescent glow. The unique design adds a touch of artful tranquility to any space, making it a perfect addition to your home decor. Enhance your space with warmth and style with our Shell Tiered Wall Lamp.
If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Shell |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | No |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























