
Stone Crystal Brass Chandelier
This breathtaking Stone Crystal Brass Chandelier is guaranteed to give your space a stunning, luxurious look. Expertly crafted using a genuine brass branch base, amber colored stone crystals, and a brilliant finish. Enjoy the timeless beauty of this chandelier all year round!
If you have any questions about our products, please contact us and we will reply to you within 24 hours.

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Crystal |
| Finish | Brass, Amber |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
More Images
























Stone Crystal Brass Chandelier
This breathtaking Stone Crystal Brass Chandelier is guaranteed to give your space a stunning, luxurious look. Expertly crafted using a genuine brass branch base, amber colored stone crystals, and a brilliant finish. Enjoy the timeless beauty of this chandelier all year round!
If you have any questions about our products, please contact us and we will reply to you within 24 hours.

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Crystal |
| Finish | Brass, Amber |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This breathtaking Stone Crystal Brass Chandelier is guaranteed to give your space a stunning, luxurious look. Expertly crafted using a genuine brass branch base, amber colored stone crystals, and a brilliant finish. Enjoy the timeless beauty of this chandelier all year round!
If you have any questions about our products, please contact us and we will reply to you within 24 hours.

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Crystal |
| Finish | Brass, Amber |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























