
Table Lamp Frisco
"Expertly crafted by experienced craftsmen, Frisco Table Lamp features a unique geometric design that sets it apart."
Bring contemporary elegance to your home with this eye-catching table lamp, featuring an antique brass finish base and a tubular shade of alabaster.
| General info | Antique brass finish | alabaster |
|---|---|
| Extra info | Alabaster is a natural material, each piece differs in color, opacity and veining |
| Lamp holder | E12 |
| Lamp holder qty | 1 |
| Light bulbs included | Included |
| WATTAGE | 40 watt |
| Voltage | 110 Volt |
| Plug type | B - Male Edison plug |
| Shade dimensions | 4.72" dia x 11.81" H |
| Indoor/outdoor | Indoor use/dry locations only |
More Images




Table Lamp Frisco
"Expertly crafted by experienced craftsmen, Frisco Table Lamp features a unique geometric design that sets it apart."
Bring contemporary elegance to your home with this eye-catching table lamp, featuring an antique brass finish base and a tubular shade of alabaster.
| General info | Antique brass finish | alabaster |
|---|---|
| Extra info | Alabaster is a natural material, each piece differs in color, opacity and veining |
| Lamp holder | E12 |
| Lamp holder qty | 1 |
| Light bulbs included | Included |
| WATTAGE | 40 watt |
| Voltage | 110 Volt |
| Plug type | B - Male Edison plug |
| Shade dimensions | 4.72" dia x 11.81" H |
| Indoor/outdoor | Indoor use/dry locations only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
"Expertly crafted by experienced craftsmen, Frisco Table Lamp features a unique geometric design that sets it apart."
Bring contemporary elegance to your home with this eye-catching table lamp, featuring an antique brass finish base and a tubular shade of alabaster.
| General info | Antique brass finish | alabaster |
|---|---|
| Extra info | Alabaster is a natural material, each piece differs in color, opacity and veining |
| Lamp holder | E12 |
| Lamp holder qty | 1 |
| Light bulbs included | Included |
| WATTAGE | 40 watt |
| Voltage | 110 Volt |
| Plug type | B - Male Edison plug |
| Shade dimensions | 4.72" dia x 11.81" H |
| Indoor/outdoor | Indoor use/dry locations only |























