
Table Lamp Giorgina
"The unconventional style of Table Lamp Giorgina will bring an edgy look to contemporary interiors."
It features a simple geometric base with an antique brass finish and a cylindrical alabaster shade. The ideal table lamp for ambient lighting in your lounge, bedroom or hallway.
| General info | Antique brass finish | alabaster |
|---|---|
| Extra info | Alabaster is a natural material, each piece differs in color, opacity and veining |
| Lamp holder | E12 |
| Lamp holder qty | 1 |
| Light bulbs included | Included |
| WATTAGE | 40 watt |
| Voltage | 110 Volt |
| Plug type | B - Male Edison plug |
| Shade dimensions | 5.51" dia x 12.20" H |
| Indoor/outdoor | Indoor use/dry locations only |
More Images

Table Lamp Giorgina
"The unconventional style of Table Lamp Giorgina will bring an edgy look to contemporary interiors."
It features a simple geometric base with an antique brass finish and a cylindrical alabaster shade. The ideal table lamp for ambient lighting in your lounge, bedroom or hallway.
| General info | Antique brass finish | alabaster |
|---|---|
| Extra info | Alabaster is a natural material, each piece differs in color, opacity and veining |
| Lamp holder | E12 |
| Lamp holder qty | 1 |
| Light bulbs included | Included |
| WATTAGE | 40 watt |
| Voltage | 110 Volt |
| Plug type | B - Male Edison plug |
| Shade dimensions | 5.51" dia x 12.20" H |
| Indoor/outdoor | Indoor use/dry locations only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
"The unconventional style of Table Lamp Giorgina will bring an edgy look to contemporary interiors."
It features a simple geometric base with an antique brass finish and a cylindrical alabaster shade. The ideal table lamp for ambient lighting in your lounge, bedroom or hallway.
| General info | Antique brass finish | alabaster |
|---|---|
| Extra info | Alabaster is a natural material, each piece differs in color, opacity and veining |
| Lamp holder | E12 |
| Lamp holder qty | 1 |
| Light bulbs included | Included |
| WATTAGE | 40 watt |
| Voltage | 110 Volt |
| Plug type | B - Male Edison plug |
| Shade dimensions | 5.51" dia x 12.20" H |
| Indoor/outdoor | Indoor use/dry locations only |























