
Table Lamp Scorpios L
"Table Lamp Scorpios reminds one of the moon thanks to the vein pattern on its alabaster sphere."
The simple base of this minimalist table lamp features an antique brass finish. You can make the light look either warm white or bright white, depending on the type of bulb you use.
| General info | Antique brass finish | alabaster |
|---|---|
| Extra info | Alabaster is a natural material, each piece differs in color, opacity and veining |
| Lamp holder | E12 |
| Lamp holder qty | 1 |
| Light bulbs included | Included |
| WATTAGE | 40 watt |
| Voltage | 110 Volt |
| Plug type | B - Male Edison plug |
| Shade dimensions | 7.87" dia |
| Indoor/outdoor | Indoor use/dry locations only |
More Images

Table Lamp Scorpios L
"Table Lamp Scorpios reminds one of the moon thanks to the vein pattern on its alabaster sphere."
The simple base of this minimalist table lamp features an antique brass finish. You can make the light look either warm white or bright white, depending on the type of bulb you use.
| General info | Antique brass finish | alabaster |
|---|---|
| Extra info | Alabaster is a natural material, each piece differs in color, opacity and veining |
| Lamp holder | E12 |
| Lamp holder qty | 1 |
| Light bulbs included | Included |
| WATTAGE | 40 watt |
| Voltage | 110 Volt |
| Plug type | B - Male Edison plug |
| Shade dimensions | 7.87" dia |
| Indoor/outdoor | Indoor use/dry locations only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
"Table Lamp Scorpios reminds one of the moon thanks to the vein pattern on its alabaster sphere."
The simple base of this minimalist table lamp features an antique brass finish. You can make the light look either warm white or bright white, depending on the type of bulb you use.
| General info | Antique brass finish | alabaster |
|---|---|
| Extra info | Alabaster is a natural material, each piece differs in color, opacity and veining |
| Lamp holder | E12 |
| Lamp holder qty | 1 |
| Light bulbs included | Included |
| WATTAGE | 40 watt |
| Voltage | 110 Volt |
| Plug type | B - Male Edison plug |
| Shade dimensions | 7.87" dia |
| Indoor/outdoor | Indoor use/dry locations only |























