
Table Lamp Scorpios S
"Table Lamp Scorpios S evokes thoughts of the moon with its alabaster sphere adorned with vein patterns."
The simple base of this minimalist table lamp features an antique brass finish. You can make the light look either warm white or bright white, depending on the type of bulb you use.
| General info | Antique brass finish | alabaster |
|---|---|
| Extra info | Alabaster is a natural material, each piece differs in color, opacity and veining |
| Lamp holder | E26 |
| Lamp holder qty | 1 |
| Light bulbs included | Included |
| WATTAGE | 8 watt |
| Voltage | 110 Volt |
| Plug type | B - Male Edison plug |
| Shade dimensions | 7.87" dia |
| Indoor/outdoor | Indoor use/dry locations only |
More Images




Table Lamp Scorpios S
"Table Lamp Scorpios S evokes thoughts of the moon with its alabaster sphere adorned with vein patterns."
The simple base of this minimalist table lamp features an antique brass finish. You can make the light look either warm white or bright white, depending on the type of bulb you use.
| General info | Antique brass finish | alabaster |
|---|---|
| Extra info | Alabaster is a natural material, each piece differs in color, opacity and veining |
| Lamp holder | E26 |
| Lamp holder qty | 1 |
| Light bulbs included | Included |
| WATTAGE | 8 watt |
| Voltage | 110 Volt |
| Plug type | B - Male Edison plug |
| Shade dimensions | 7.87" dia |
| Indoor/outdoor | Indoor use/dry locations only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
"Table Lamp Scorpios S evokes thoughts of the moon with its alabaster sphere adorned with vein patterns."
The simple base of this minimalist table lamp features an antique brass finish. You can make the light look either warm white or bright white, depending on the type of bulb you use.
| General info | Antique brass finish | alabaster |
|---|---|
| Extra info | Alabaster is a natural material, each piece differs in color, opacity and veining |
| Lamp holder | E26 |
| Lamp holder qty | 1 |
| Light bulbs included | Included |
| WATTAGE | 8 watt |
| Voltage | 110 Volt |
| Plug type | B - Male Edison plug |
| Shade dimensions | 7.87" dia |
| Indoor/outdoor | Indoor use/dry locations only |























