
Wesley Modern Rock Crystal Wall Sconce
Wesley Modern Rock Crystal Wall Sconce is a modern and beautiful design, it is inspired by the ice, and this chandelier is decorated with the rock crystals outside, gives a natural look. Suitable for your living room and dining room, etc.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, natural quartz crystal |
| Finish | Champagne Gold |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
More Images




Wesley Modern Rock Crystal Wall Sconce
Wesley Modern Rock Crystal Wall Sconce is a modern and beautiful design, it is inspired by the ice, and this chandelier is decorated with the rock crystals outside, gives a natural look. Suitable for your living room and dining room, etc.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, natural quartz crystal |
| Finish | Champagne Gold |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Wesley Modern Rock Crystal Wall Sconce is a modern and beautiful design, it is inspired by the ice, and this chandelier is decorated with the rock crystals outside, gives a natural look. Suitable for your living room and dining room, etc.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, natural quartz crystal |
| Finish | Champagne Gold |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























