
Alabaster Round Wall Sconce Lighting
Light up any room with this beautiful Alabaster Round Wall Sconce Lighting. Crafted with natural alabaster stone and brass accents, this sconce offers a unique and classic style to your home. It's a great way to create a warm and inviting atmosphere.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Natural alabaster stone, Metal |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12 Bulb (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Note
- Please note that this lamps require self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
$133.00
Original: $380.00
-65%Alabaster Round Wall Sconce Lighting—
$380.00
$133.00More Images





Alabaster Round Wall Sconce Lighting
Light up any room with this beautiful Alabaster Round Wall Sconce Lighting. Crafted with natural alabaster stone and brass accents, this sconce offers a unique and classic style to your home. It's a great way to create a warm and inviting atmosphere.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Natural alabaster stone, Metal |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12 Bulb (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Note
- Please note that this lamps require self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Light up any room with this beautiful Alabaster Round Wall Sconce Lighting. Crafted with natural alabaster stone and brass accents, this sconce offers a unique and classic style to your home. It's a great way to create a warm and inviting atmosphere.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Natural alabaster stone, Metal |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12 Bulb (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Note
- Please note that this lamps require self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.





















