
Antique Brass/Black Hardware Double Alabaster LED Wall Lamp
- Double alabaster discs diffuse a soft, elegant glow.
- Warm antique brass finish for a timeless, noble ambiance.
- Efficient LED technology integrated for lasting, modern illumination.
- Unique slim silhouette and natural stone create an artistic statement.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster. |
| Finish | Brass, Black |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Select Size
Select Color
From $118.65
Original: $339.00
-65%Antique Brass/Black Hardware Double Alabaster LED Wall Lamp—
$339.00
$118.65More Images







Antique Brass/Black Hardware Double Alabaster LED Wall Lamp
- Double alabaster discs diffuse a soft, elegant glow.
- Warm antique brass finish for a timeless, noble ambiance.
- Efficient LED technology integrated for lasting, modern illumination.
- Unique slim silhouette and natural stone create an artistic statement.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster. |
| Finish | Brass, Black |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Double alabaster discs diffuse a soft, elegant glow.
- Warm antique brass finish for a timeless, noble ambiance.
- Efficient LED technology integrated for lasting, modern illumination.
- Unique slim silhouette and natural stone create an artistic statement.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster. |
| Finish | Brass, Black |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























