
Elegant Lighting G9 Cloud Stone Alabaster Table Lamp Wide D10" & D11" 15W
- Cloud stone texture adds rustic-modern sophistication. Diffuses a warm, symmetrical glow.
- Timeless Vintage Aesthetic, Minimalist craftsmanship for understated luxury.
- 10/11" diameter fits nightstands, shelves, or consoles seamlessly.
- Flicker-free G9 bulb creates serene bedroom/desk ambiance.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Brass/Black |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | G9 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | No |
| Power Source | On/Off Switch |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Select Size
Select Color
From $708.50
Elegant Lighting G9 Cloud Stone Alabaster Table Lamp Wide D10" & D11" 15W—
$708.50
More Images














Elegant Lighting G9 Cloud Stone Alabaster Table Lamp Wide D10" & D11" 15W
- Cloud stone texture adds rustic-modern sophistication. Diffuses a warm, symmetrical glow.
- Timeless Vintage Aesthetic, Minimalist craftsmanship for understated luxury.
- 10/11" diameter fits nightstands, shelves, or consoles seamlessly.
- Flicker-free G9 bulb creates serene bedroom/desk ambiance.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Brass/Black |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | G9 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | No |
| Power Source | On/Off Switch |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Cloud stone texture adds rustic-modern sophistication. Diffuses a warm, symmetrical glow.
- Timeless Vintage Aesthetic, Minimalist craftsmanship for understated luxury.
- 10/11" diameter fits nightstands, shelves, or consoles seamlessly.
- Flicker-free G9 bulb creates serene bedroom/desk ambiance.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Brass/Black |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | G9 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | No |
| Power Source | On/Off Switch |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























