
Fuji Cone Alabaster Desk Table Lamp Wide 8" for bedroom home decor
- Sleek Cone Shade with Handcrafted natural alabaster stone diffuses soft in LED glow.
- Golden Metal Slender 55" iron rod with polished brass finish for timeless contrast.
- Electrolytic-bathed iron resists corrosion; stone highlights milky veining.
- Ideal for accenting living rooms, studies, or transitional spaces.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Gold |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Comes fully assembled |
| Power Source | Plug-in, No hardwiring required |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
$234.15
Original: $669.00
-65%Fuji Cone Alabaster Desk Table Lamp Wide 8" for bedroom home decor—
$669.00
$234.15More Images








Fuji Cone Alabaster Desk Table Lamp Wide 8" for bedroom home decor
- Sleek Cone Shade with Handcrafted natural alabaster stone diffuses soft in LED glow.
- Golden Metal Slender 55" iron rod with polished brass finish for timeless contrast.
- Electrolytic-bathed iron resists corrosion; stone highlights milky veining.
- Ideal for accenting living rooms, studies, or transitional spaces.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Gold |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Comes fully assembled |
| Power Source | Plug-in, No hardwiring required |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Sleek Cone Shade with Handcrafted natural alabaster stone diffuses soft in LED glow.
- Golden Metal Slender 55" iron rod with polished brass finish for timeless contrast.
- Electrolytic-bathed iron resists corrosion; stone highlights milky veining.
- Ideal for accenting living rooms, studies, or transitional spaces.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Gold |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Comes fully assembled |
| Power Source | Plug-in, No hardwiring required |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























