
Art Decor Multiple Irregularity Shape LED Brass wall sconces White Alabaster Shade
- Polished brass + natural white marble with gold accents for luxury.
- Multi-head design with irregular layout for a sculptural statement.
- Energy-efficient LEDs emit soft, inviting glow-ideal for any room.
- Elevates walls into art; suits modern and classic interiors.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Select Size
Select Color
From $255.00
Art Decor Multiple Irregularity Shape LED Brass wall sconces White Alabaster Shade—
$255.00
More Images

















Art Decor Multiple Irregularity Shape LED Brass wall sconces White Alabaster Shade
- Polished brass + natural white marble with gold accents for luxury.
- Multi-head design with irregular layout for a sculptural statement.
- Energy-efficient LEDs emit soft, inviting glow-ideal for any room.
- Elevates walls into art; suits modern and classic interiors.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Polished brass + natural white marble with gold accents for luxury.
- Multi-head design with irregular layout for a sculptural statement.
- Energy-efficient LEDs emit soft, inviting glow-ideal for any room.
- Elevates walls into art; suits modern and classic interiors.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























