
Mini Alabaster Floor-to-Ceiling Lighting
- Handcrafted white alabaster diffuses warm LED light, highlighting unique natural veins.
- Fine leather straps enable flexible hanging/swagging. Extendable via add-ons.
- Freestanding operation in any room-no electrical box required. Ideal for rentals.
- Begin with one module; combine later for custom layouts. Grow your lighting.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster. |
| Finish | Brown Leather, Black Leather, White Leather |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4/5/6 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Select Size
Select Color
From $577.50
Original: $1,650.00
-65%Mini Alabaster Floor-to-Ceiling Lighting—
$1,650.00
$577.50More Images

















Mini Alabaster Floor-to-Ceiling Lighting
- Handcrafted white alabaster diffuses warm LED light, highlighting unique natural veins.
- Fine leather straps enable flexible hanging/swagging. Extendable via add-ons.
- Freestanding operation in any room-no electrical box required. Ideal for rentals.
- Begin with one module; combine later for custom layouts. Grow your lighting.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster. |
| Finish | Brown Leather, Black Leather, White Leather |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4/5/6 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Handcrafted white alabaster diffuses warm LED light, highlighting unique natural veins.
- Fine leather straps enable flexible hanging/swagging. Extendable via add-ons.
- Freestanding operation in any room-no electrical box required. Ideal for rentals.
- Begin with one module; combine later for custom layouts. Grow your lighting.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster. |
| Finish | Brown Leather, Black Leather, White Leather |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4/5/6 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























