
Modern Soft Glow LED Alabaster High Standing Floor Lamp
- Alabaster emit a soft, warm glow to elevate your space with elegance.
- Crafted from genuine alabaster for a touch of luxury.
- Engineered for lasting durability and stability with a sturdy metal base.
- Perfect accent lighting solution for your bedroom, living area, or entryway.
- Creates a warm and peaceful atmosphere for relaxation.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster. |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | No Required |
| Power Source | On/Off Switch |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Select Size
Select Color
From $784.00
Original: $2,240.00
-65%Modern Soft Glow LED Alabaster High Standing Floor Lamp—
$2,240.00
$784.00More Images









Modern Soft Glow LED Alabaster High Standing Floor Lamp
- Alabaster emit a soft, warm glow to elevate your space with elegance.
- Crafted from genuine alabaster for a touch of luxury.
- Engineered for lasting durability and stability with a sturdy metal base.
- Perfect accent lighting solution for your bedroom, living area, or entryway.
- Creates a warm and peaceful atmosphere for relaxation.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster. |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | No Required |
| Power Source | On/Off Switch |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Alabaster emit a soft, warm glow to elevate your space with elegance.
- Crafted from genuine alabaster for a touch of luxury.
- Engineered for lasting durability and stability with a sturdy metal base.
- Perfect accent lighting solution for your bedroom, living area, or entryway.
- Creates a warm and peaceful atmosphere for relaxation.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster. |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | No Required |
| Power Source | On/Off Switch |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























