
Attibenior Alabaster Sconce
This design, which elegantly shapes the light, gives the space a modern sculptural expression. With its simple form and soft light reflections, it creates a peaceful and balanced atmosphere in any space it is in.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | G9 Bulb (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
More Images

Attibenior Alabaster Sconce
This design, which elegantly shapes the light, gives the space a modern sculptural expression. With its simple form and soft light reflections, it creates a peaceful and balanced atmosphere in any space it is in.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | G9 Bulb (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This design, which elegantly shapes the light, gives the space a modern sculptural expression. With its simple form and soft light reflections, it creates a peaceful and balanced atmosphere in any space it is in.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | G9 Bulb (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























