
Black Paint Iron Disc Marble Pendant Lamp
home is where this Black Paint Iron Disc Marble Pendant Lampfunctions best because it makes any place look stunning. Due to its exquisite round design, you may use it to embellish any space in your home, and this pendant lamp is a fantastic fit for your home decor collection. The construction of the product uses high-quality iron & marble. It enhances the aesthetic of your home design and is simple to install. It also has a beautiful black color.
Dimensions
- Size: Dia 11″(28cm)

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Brass, Alabaster White |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $540.00
-65%$540.00
$189.00More Images



















Black Paint Iron Disc Marble Pendant Lamp
home is where this Black Paint Iron Disc Marble Pendant Lampfunctions best because it makes any place look stunning. Due to its exquisite round design, you may use it to embellish any space in your home, and this pendant lamp is a fantastic fit for your home decor collection. The construction of the product uses high-quality iron & marble. It enhances the aesthetic of your home design and is simple to install. It also has a beautiful black color.
Dimensions
- Size: Dia 11″(28cm)

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Brass, Alabaster White |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
home is where this Black Paint Iron Disc Marble Pendant Lampfunctions best because it makes any place look stunning. Due to its exquisite round design, you may use it to embellish any space in your home, and this pendant lamp is a fantastic fit for your home decor collection. The construction of the product uses high-quality iron & marble. It enhances the aesthetic of your home design and is simple to install. It also has a beautiful black color.
Dimensions
- Size: Dia 11″(28cm)

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Brass, Alabaster White |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |





















