
Bakala Short Crystal Chandelier
Introducing the Bakala short zenith crystal chandelier. Where modern design meets timeless brilliance. This captivating luminary. With its sleek lines and 18 lights. Becomes a centerpiece that elevates your living spaces with contemporary charm and radiant allure.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 18 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |
More Images



Bakala Short Crystal Chandelier
Introducing the Bakala short zenith crystal chandelier. Where modern design meets timeless brilliance. This captivating luminary. With its sleek lines and 18 lights. Becomes a centerpiece that elevates your living spaces with contemporary charm and radiant allure.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 18 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introducing the Bakala short zenith crystal chandelier. Where modern design meets timeless brilliance. This captivating luminary. With its sleek lines and 18 lights. Becomes a centerpiece that elevates your living spaces with contemporary charm and radiant allure.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 18 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |


















