
Bakala Long Crystal Chandelier
The Bakala long neck zenith crystal chandelier an epitome of refined luxury and contemporary design. This meticulously crafted chandelier is designed to elevate your living spaces with its stunning dimensions and unparalleled aesthetic appeal.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 24 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell |
More Images

Bakala Long Crystal Chandelier
The Bakala long neck zenith crystal chandelier an epitome of refined luxury and contemporary design. This meticulously crafted chandelier is designed to elevate your living spaces with its stunning dimensions and unparalleled aesthetic appeal.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 24 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Bakala long neck zenith crystal chandelier an epitome of refined luxury and contemporary design. This meticulously crafted chandelier is designed to elevate your living spaces with its stunning dimensions and unparalleled aesthetic appeal.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 24 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell |


















