
Bakala Traditional Luxury Bastian Crystal Chandelier
Embrace the timeless allure of the bakala traditional luxury Bastian zenith crystal chandelier. A masterpiece that seamlessly marries classic design with contemporary elegance. This grand chandelier is a statement piece that will enrich your living spaces with its opulence and sophistication.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 48 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |
More Images



Bakala Traditional Luxury Bastian Crystal Chandelier
Embrace the timeless allure of the bakala traditional luxury Bastian zenith crystal chandelier. A masterpiece that seamlessly marries classic design with contemporary elegance. This grand chandelier is a statement piece that will enrich your living spaces with its opulence and sophistication.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 48 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Embrace the timeless allure of the bakala traditional luxury Bastian zenith crystal chandelier. A masterpiece that seamlessly marries classic design with contemporary elegance. This grand chandelier is a statement piece that will enrich your living spaces with its opulence and sophistication.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 48 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |


















