
12 light Conical Cluster Minimalist Design Alabaster Pendant Light
- Custom cluster sizes: Choose 1 to 24 lights for any space.
- Brass cone accents: Polished upper cones add refined contrast.
- Versatile design: Ideal for dining rooms, entryways, or modern interiors.
- Natural alabaster shades: Unique organic patterns for a soft, textured glow.
- Dual-material elegance: Sleek black metal & brass frame with contrasting textures.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Gold |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Comes fully assembled |
| Power Source | Plug-in, No hardwiring required |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Select Size
Select Color temperature
Select Color
From $136.04
Original: $388.70
-65%12 light Conical Cluster Minimalist Design Alabaster Pendant Light—
$388.70
$136.04More Images






























12 light Conical Cluster Minimalist Design Alabaster Pendant Light
- Custom cluster sizes: Choose 1 to 24 lights for any space.
- Brass cone accents: Polished upper cones add refined contrast.
- Versatile design: Ideal for dining rooms, entryways, or modern interiors.
- Natural alabaster shades: Unique organic patterns for a soft, textured glow.
- Dual-material elegance: Sleek black metal & brass frame with contrasting textures.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Gold |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Comes fully assembled |
| Power Source | Plug-in, No hardwiring required |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Custom cluster sizes: Choose 1 to 24 lights for any space.
- Brass cone accents: Polished upper cones add refined contrast.
- Versatile design: Ideal for dining rooms, entryways, or modern interiors.
- Natural alabaster shades: Unique organic patterns for a soft, textured glow.
- Dual-material elegance: Sleek black metal & brass frame with contrasting textures.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Gold |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Comes fully assembled |
| Power Source | Plug-in, No hardwiring required |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























