
Tired Alabaster marble Cluster Chandelier 13" with adjustable chain
Choice a captivating ceiling chandelier that illuminates your surroundings with a harmonious charm of vintage and alabaster. With its antique brass finish and stunning details in alabaster, it adds a touch of natural beauty and elegance.
- Antique Brass & Alabaster Marble: Warm brass accents + smooth marble for luxe vintage-modern contrast.
- Adjustable 150cm Chain: Customize height for ceilings, bedrooms, or cozy corners.
- Dual-Tier Design: 7-lights across two tiers for layered, ambient illumination.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster + Copper |
| Body Finish | White + Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1/2/3/5/7 |
| Light Source | E14 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $490.00
-65%$490.00
$171.50More Images





























Tired Alabaster marble Cluster Chandelier 13" with adjustable chain
Choice a captivating ceiling chandelier that illuminates your surroundings with a harmonious charm of vintage and alabaster. With its antique brass finish and stunning details in alabaster, it adds a touch of natural beauty and elegance.
- Antique Brass & Alabaster Marble: Warm brass accents + smooth marble for luxe vintage-modern contrast.
- Adjustable 150cm Chain: Customize height for ceilings, bedrooms, or cozy corners.
- Dual-Tier Design: 7-lights across two tiers for layered, ambient illumination.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster + Copper |
| Body Finish | White + Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1/2/3/5/7 |
| Light Source | E14 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Choice a captivating ceiling chandelier that illuminates your surroundings with a harmonious charm of vintage and alabaster. With its antique brass finish and stunning details in alabaster, it adds a touch of natural beauty and elegance.
- Antique Brass & Alabaster Marble: Warm brass accents + smooth marble for luxe vintage-modern contrast.
- Adjustable 150cm Chain: Customize height for ceilings, bedrooms, or cozy corners.
- Dual-Tier Design: 7-lights across two tiers for layered, ambient illumination.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster + Copper |
| Body Finish | White + Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1/2/3/5/7 |
| Light Source | E14 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























