
Alabaster Brass Round Chandelier Lighting
This Alabaster Brass Round Chandelier Lighting is the perfect addition to any home. Its classic design features an elegant alabaster hue and solid brass construction, making it both stylish and sturdy. Perfect for illuminating any room with a warm, welcoming light.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 6 / 8 |
| Light Source | E26 dimension(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
More Images






Alabaster Brass Round Chandelier Lighting
This Alabaster Brass Round Chandelier Lighting is the perfect addition to any home. Its classic design features an elegant alabaster hue and solid brass construction, making it both stylish and sturdy. Perfect for illuminating any room with a warm, welcoming light.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 6 / 8 |
| Light Source | E26 dimension(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Alabaster Brass Round Chandelier Lighting is the perfect addition to any home. Its classic design features an elegant alabaster hue and solid brass construction, making it both stylish and sturdy. Perfect for illuminating any room with a warm, welcoming light.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 6 / 8 |
| Light Source | E26 dimension(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























