
Alabaster Chandelier for Dining Table
Dimension:
- Notes: If different sizes, finishes, or extra Rod length are needed, please contact us.
- This item will be shipped by sea and delivery is expected in 20-25 days.
Specification:
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Frame crafted of metal and Alabaster |
| Dimension | 24.8''D / 31.5''D / 39.4''D |
| Number of Lights | 8 |
| Light Source | E26 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Select SIZE
From $497.70
Original: $1,422.00
-65%Alabaster Chandelier for Dining Table—
$1,422.00
$497.70More Images


Alabaster Chandelier for Dining Table
Dimension:
- Notes: If different sizes, finishes, or extra Rod length are needed, please contact us.
- This item will be shipped by sea and delivery is expected in 20-25 days.
Specification:
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Frame crafted of metal and Alabaster |
| Dimension | 24.8''D / 31.5''D / 39.4''D |
| Number of Lights | 8 |
| Light Source | E26 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Dimension:
- Notes: If different sizes, finishes, or extra Rod length are needed, please contact us.
- This item will be shipped by sea and delivery is expected in 20-25 days.
Specification:
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Frame crafted of metal and Alabaster |
| Dimension | 24.8''D / 31.5''D / 39.4''D |
| Number of Lights | 8 |
| Light Source | E26 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























