
Alabaster Cubic Dining Pendant Chandelier
Bring a warm, cozy atmosphere to your dining room with our Alabaster Cubic Chandelier. This unique chandelier features an intricate, modern design that is sure to be the centerpiece of your dining space. Enjoy the comfort and style of this beautiful lighting solution.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Antique Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4/5 |
| Light Source | G9 Bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $1,650.00
-65%$1,650.00
$577.50More Images


Alabaster Cubic Dining Pendant Chandelier
Bring a warm, cozy atmosphere to your dining room with our Alabaster Cubic Chandelier. This unique chandelier features an intricate, modern design that is sure to be the centerpiece of your dining space. Enjoy the comfort and style of this beautiful lighting solution.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Antique Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4/5 |
| Light Source | G9 Bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring a warm, cozy atmosphere to your dining room with our Alabaster Cubic Chandelier. This unique chandelier features an intricate, modern design that is sure to be the centerpiece of your dining space. Enjoy the comfort and style of this beautiful lighting solution.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Antique Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4/5 |
| Light Source | G9 Bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























