
Alabaster Geometric Wall Lamp Onyx
Elevate your modern interior with our Alabaster Geometric Wall Lamp Onyx. Made with luxurious Onyx light and geometric Alabaster marble, this wall sconce adds a touch of elegance and sophistication to any space. Illuminate your home with style and functionality.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Copper, Alabaster |
| Finish | Aged Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G9 bulbs (included) |
| Number of Bulbs |
2
|
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $800.00
-65%$800.00
$280.00More Images






Alabaster Geometric Wall Lamp Onyx
Elevate your modern interior with our Alabaster Geometric Wall Lamp Onyx. Made with luxurious Onyx light and geometric Alabaster marble, this wall sconce adds a touch of elegance and sophistication to any space. Illuminate your home with style and functionality.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Copper, Alabaster |
| Finish | Aged Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G9 bulbs (included) |
| Number of Bulbs |
2
|
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your modern interior with our Alabaster Geometric Wall Lamp Onyx. Made with luxurious Onyx light and geometric Alabaster marble, this wall sconce adds a touch of elegance and sophistication to any space. Illuminate your home with style and functionality.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Copper, Alabaster |
| Finish | Aged Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G9 bulbs (included) |
| Number of Bulbs |
2
|
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |





















