
Aurelia Alabaster Cluster Chandelier
The Aurelia Alabaster Cluster Chandelier is a sculptural lighting piece that celebrates the soft beauty of natural alabaster. A collection of smooth spherical alabaster shades forms a balanced cluster around a warm brushed brass frame, creating a glowing composition that feels both elegant and modern.
PLEASE NOTE: Alabaster patterns vary by product, our product and the pictures shown are different.

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Alabaster. |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 19 |
| Light Source | E12 bulbs (included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $4,154.00
-65%$4,154.00
$1,453.90More Images







Aurelia Alabaster Cluster Chandelier
The Aurelia Alabaster Cluster Chandelier is a sculptural lighting piece that celebrates the soft beauty of natural alabaster. A collection of smooth spherical alabaster shades forms a balanced cluster around a warm brushed brass frame, creating a glowing composition that feels both elegant and modern.
PLEASE NOTE: Alabaster patterns vary by product, our product and the pictures shown are different.

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Alabaster. |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 19 |
| Light Source | E12 bulbs (included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Aurelia Alabaster Cluster Chandelier is a sculptural lighting piece that celebrates the soft beauty of natural alabaster. A collection of smooth spherical alabaster shades forms a balanced cluster around a warm brushed brass frame, creating a glowing composition that feels both elegant and modern.
PLEASE NOTE: Alabaster patterns vary by product, our product and the pictures shown are different.

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Alabaster. |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 19 |
| Light Source | E12 bulbs (included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























