
Celestara Alabaster Orb Chandelier
The Celestara Alabaster Orb Chandelier captures the beauty of a suspended constellation with a cluster of glowing alabaster spheres. Each orb reveals soft natural veining and organic tonal variation, allowing the light to shine through with a warm, gentle radiance. The result is a luxurious balance of sculptural form and natural material beauty.
PLEASE NOTE: Alabaster patterns vary by product, our product and the pictures shown are different.

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Alabaster. |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 14 |
| Light Source | E12 bulbs (included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $3,680.00
-65%$3,680.00
$1,288.00More Images






Celestara Alabaster Orb Chandelier
The Celestara Alabaster Orb Chandelier captures the beauty of a suspended constellation with a cluster of glowing alabaster spheres. Each orb reveals soft natural veining and organic tonal variation, allowing the light to shine through with a warm, gentle radiance. The result is a luxurious balance of sculptural form and natural material beauty.
PLEASE NOTE: Alabaster patterns vary by product, our product and the pictures shown are different.

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Alabaster. |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 14 |
| Light Source | E12 bulbs (included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Celestara Alabaster Orb Chandelier captures the beauty of a suspended constellation with a cluster of glowing alabaster spheres. Each orb reveals soft natural veining and organic tonal variation, allowing the light to shine through with a warm, gentle radiance. The result is a luxurious balance of sculptural form and natural material beauty.
PLEASE NOTE: Alabaster patterns vary by product, our product and the pictures shown are different.

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Alabaster. |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 14 |
| Light Source | E12 bulbs (included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























