
Round Alabaster Halo Chandelier
Elevate your home decor with the Natural Alabaster Ceiling Chandelier, an exquisite blend of elegance and modern design. This stunning chandelier features a sleek, minimalist structure crafted from high-quality natural alabaster & brass, offering a timeless appeal that complements any interior style.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4/5/7/10 |
| Light Source | E12 (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $1,600.00
-65%$1,600.00
$560.00More Images








Round Alabaster Halo Chandelier
Elevate your home decor with the Natural Alabaster Ceiling Chandelier, an exquisite blend of elegance and modern design. This stunning chandelier features a sleek, minimalist structure crafted from high-quality natural alabaster & brass, offering a timeless appeal that complements any interior style.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4/5/7/10 |
| Light Source | E12 (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your home decor with the Natural Alabaster Ceiling Chandelier, an exquisite blend of elegance and modern design. This stunning chandelier features a sleek, minimalist structure crafted from high-quality natural alabaster & brass, offering a timeless appeal that complements any interior style.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4/5/7/10 |
| Light Source | E12 (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























