
Hexa Alabaster Cascade Chandelier
Experience luxury with the Hexa Alabaster Cascade Chandelier. Featuring hexagonal alabaster pieces suspended from a sleek gold frame, it casts a warm, diffused glow perfect for elegant dining rooms or grand entryways.
PLEASE NOTE: Alabaster patterns vary by product, our product and the pictures shown are different.

If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $2,999.00
-65%$2,999.00
$1,049.65More Images
















Hexa Alabaster Cascade Chandelier
Experience luxury with the Hexa Alabaster Cascade Chandelier. Featuring hexagonal alabaster pieces suspended from a sleek gold frame, it casts a warm, diffused glow perfect for elegant dining rooms or grand entryways.
PLEASE NOTE: Alabaster patterns vary by product, our product and the pictures shown are different.

If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Experience luxury with the Hexa Alabaster Cascade Chandelier. Featuring hexagonal alabaster pieces suspended from a sleek gold frame, it casts a warm, diffused glow perfect for elegant dining rooms or grand entryways.
PLEASE NOTE: Alabaster patterns vary by product, our product and the pictures shown are different.

If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























