
Bakala Tourbillon Crystal Chandelier
Experience the enchantment of our Bakala Chandelier. a harmonious blend of sophistication and modern design. With its six lights. this exquisite piece is crafted to illuminate your space with a captivating radiance.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric |
| Number of Lights | 6 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |
More Images



Bakala Tourbillon Crystal Chandelier
Experience the enchantment of our Bakala Chandelier. a harmonious blend of sophistication and modern design. With its six lights. this exquisite piece is crafted to illuminate your space with a captivating radiance.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric |
| Number of Lights | 6 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Experience the enchantment of our Bakala Chandelier. a harmonious blend of sophistication and modern design. With its six lights. this exquisite piece is crafted to illuminate your space with a captivating radiance.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric |
| Number of Lights | 6 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |




















