
Bakala Luxury Ellipse Crystal Chandelier
Elevate your space with the Bakala luxury ellipse crystal chandelier. A harmonious blend of modern design and timeless elegance. This captivating chandelier. With its elliptical silhouette. Becomes a focal point that transcends ordinary lighting. Creating an atmosphere of refined luxury.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 16 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |
More Images


Bakala Luxury Ellipse Crystal Chandelier
Elevate your space with the Bakala luxury ellipse crystal chandelier. A harmonious blend of modern design and timeless elegance. This captivating chandelier. With its elliptical silhouette. Becomes a focal point that transcends ordinary lighting. Creating an atmosphere of refined luxury.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 16 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your space with the Bakala luxury ellipse crystal chandelier. A harmonious blend of modern design and timeless elegance. This captivating chandelier. With its elliptical silhouette. Becomes a focal point that transcends ordinary lighting. Creating an atmosphere of refined luxury.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 16 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |




















