
Brianna Alabaster Dining Table Pendant Modern Stacked Conical Pendant Light
- Sleek, layered cones create a sculptural focal point for contemporary interiors.
- Natural stone finish with subtle veining for timeless elegance and soft light diffusion.
- Perfect over dining tables, kitchen islands, or entryways-enhances any modern space
- Dimmable LED-compatible for adjustable mood lighting, ideal for intimate gatherings.
- Customizable cord length to suit ceiling heights and design preferences.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster. |
| Finish | White + Black, White + Gold |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | G9 Light bulb (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Select Size
Select Color Temperature
Select Color
From $169.05
Original: $483.00
-65%Brianna Alabaster Dining Table Pendant Modern Stacked Conical Pendant Light—
$483.00
$169.05More Images















Brianna Alabaster Dining Table Pendant Modern Stacked Conical Pendant Light
- Sleek, layered cones create a sculptural focal point for contemporary interiors.
- Natural stone finish with subtle veining for timeless elegance and soft light diffusion.
- Perfect over dining tables, kitchen islands, or entryways-enhances any modern space
- Dimmable LED-compatible for adjustable mood lighting, ideal for intimate gatherings.
- Customizable cord length to suit ceiling heights and design preferences.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster. |
| Finish | White + Black, White + Gold |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | G9 Light bulb (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Sleek, layered cones create a sculptural focal point for contemporary interiors.
- Natural stone finish with subtle veining for timeless elegance and soft light diffusion.
- Perfect over dining tables, kitchen islands, or entryways-enhances any modern space
- Dimmable LED-compatible for adjustable mood lighting, ideal for intimate gatherings.
- Customizable cord length to suit ceiling heights and design preferences.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Alabaster. |
| Finish | White + Black, White + Gold |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | G9 Light bulb (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























