
Modern LED Marble Round Chandelier 24" 32"
- Natural Spanish alabaster tiles set in luminous brushed Silver/Gold/Black.
- Elegant circular Stainless frame ensures even, soft ambient lighting.
- Durable metal construction for lasting modern sophistication.
- Versatile design perfect for living, dining, or bedroom spaces.
- Combines minimalist style with luxurious visual impact.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Brass/Black/Silver |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Select Size
Select Color
From $693.88
Original: $1,982.50
-65%Modern LED Marble Round Chandelier 24" 32"—
$1,982.50
$693.88More Images














Modern LED Marble Round Chandelier 24" 32"
- Natural Spanish alabaster tiles set in luminous brushed Silver/Gold/Black.
- Elegant circular Stainless frame ensures even, soft ambient lighting.
- Durable metal construction for lasting modern sophistication.
- Versatile design perfect for living, dining, or bedroom spaces.
- Combines minimalist style with luxurious visual impact.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Brass/Black/Silver |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Natural Spanish alabaster tiles set in luminous brushed Silver/Gold/Black.
- Elegant circular Stainless frame ensures even, soft ambient lighting.
- Durable metal construction for lasting modern sophistication.
- Versatile design perfect for living, dining, or bedroom spaces.
- Combines minimalist style with luxurious visual impact.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Brass/Black/Silver |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED Strip Light (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























