
Multi-Head Matte White Alabaster Cone Hanging Kitchen Pendant Light
- Sleek Design: Clean lines and alabaster finish for modern elegance.
- Premium Material: Durable natural stone with soft, warm glow.
- Stylish & Versatile: Fits modern, farmhouse, or transitional decor.
- Adjustable Height: Flexible installation for any ceiling.
- Instant Upgrade: Elevates spaces with subtle sophistication.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Alabaster. |
| Finish | Brass, Black |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1/2/3/4/5/7/9 |
| Light Source | E26 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Select Size
Select Color
From $138.22
Original: $394.92
-65%Multi-Head Matte White Alabaster Cone Hanging Kitchen Pendant Light—
$394.92
$138.22More Images




























Multi-Head Matte White Alabaster Cone Hanging Kitchen Pendant Light
- Sleek Design: Clean lines and alabaster finish for modern elegance.
- Premium Material: Durable natural stone with soft, warm glow.
- Stylish & Versatile: Fits modern, farmhouse, or transitional decor.
- Adjustable Height: Flexible installation for any ceiling.
- Instant Upgrade: Elevates spaces with subtle sophistication.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Alabaster. |
| Finish | Brass, Black |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1/2/3/4/5/7/9 |
| Light Source | E26 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Sleek Design: Clean lines and alabaster finish for modern elegance.
- Premium Material: Durable natural stone with soft, warm glow.
- Stylish & Versatile: Fits modern, farmhouse, or transitional decor.
- Adjustable Height: Flexible installation for any ceiling.
- Instant Upgrade: Elevates spaces with subtle sophistication.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Alabaster. |
| Finish | Brass, Black |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1/2/3/4/5/7/9 |
| Light Source | E26 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























