
Spain Alabaster Modern Chandelier Lighting Indoor
Accent any room with this luxurious Spain Alabaster modern chandelier. Its elegant design and modern lighting will make an inviting atmosphere in any interior. Perfect for adding a touch of class to your home.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Antique Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $3,999.00
-65%$3,999.00
$1,399.65More Images




Spain Alabaster Modern Chandelier Lighting Indoor
Accent any room with this luxurious Spain Alabaster modern chandelier. Its elegant design and modern lighting will make an inviting atmosphere in any interior. Perfect for adding a touch of class to your home.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Antique Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Accent any room with this luxurious Spain Alabaster modern chandelier. Its elegant design and modern lighting will make an inviting atmosphere in any interior. Perfect for adding a touch of class to your home.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Antique Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























