
Tube Alabaster Pendant Lamp
The pendant is made of tubular natural alabaster and the metal parts are in a light bronze color, creating an elegant and timeless atmosphere.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster, Brass |
| Light source color | Warm white 3000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
$599.00
Tube Alabaster Pendant Lamp—
$599.00
Tube Alabaster Pendant Lamp
The pendant is made of tubular natural alabaster and the metal parts are in a light bronze color, creating an elegant and timeless atmosphere.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster, Brass |
| Light source color | Warm white 3000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The pendant is made of tubular natural alabaster and the metal parts are in a light bronze color, creating an elegant and timeless atmosphere.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster, Brass |
| Light source color | Warm white 3000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























