
Giant Tiered Alabaster Foyer Chandelier
Elevate your living space with our exquisite Tiered Alabaster Chandelier! The stunning Art Deco design, featuring luxurious gold accents and tiered alabaster shades, adds a touch of elegance to any room. Bring warmth and style to your home with this must-have chandelier.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Spanish Natural Alabaster |
| Finish | Gold |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G9 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $4,935.00
-65%$4,935.00
$1,727.25More Images















Giant Tiered Alabaster Foyer Chandelier
Elevate your living space with our exquisite Tiered Alabaster Chandelier! The stunning Art Deco design, featuring luxurious gold accents and tiered alabaster shades, adds a touch of elegance to any room. Bring warmth and style to your home with this must-have chandelier.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Spanish Natural Alabaster |
| Finish | Gold |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G9 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your living space with our exquisite Tiered Alabaster Chandelier! The stunning Art Deco design, featuring luxurious gold accents and tiered alabaster shades, adds a touch of elegance to any room. Bring warmth and style to your home with this must-have chandelier.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Spanish Natural Alabaster |
| Finish | Gold |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G9 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























