
Copper Alabaster Wall Sconces
These beautiful sconces are made from luxurious alabaster, adding elegance and style to any room. The unique design of the sconces will provide your space with an ambient and warm glow. Upgrade your lighting with these high-quality wall sconces today.
These wall sconces are made with copper and alabaster, creating a unique and elegant design that will add a touch of sophistication to any room. The copper provides a warm and inviting glow, while the alabaster diffuses the light for a soft and ambient atmosphere. Enhance your home with these beautiful sconces.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | G9 (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $500.00
-65%$500.00
$175.00More Images




Copper Alabaster Wall Sconces
These beautiful sconces are made from luxurious alabaster, adding elegance and style to any room. The unique design of the sconces will provide your space with an ambient and warm glow. Upgrade your lighting with these high-quality wall sconces today.
These wall sconces are made with copper and alabaster, creating a unique and elegant design that will add a touch of sophistication to any room. The copper provides a warm and inviting glow, while the alabaster diffuses the light for a soft and ambient atmosphere. Enhance your home with these beautiful sconces.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | G9 (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These beautiful sconces are made from luxurious alabaster, adding elegance and style to any room. The unique design of the sconces will provide your space with an ambient and warm glow. Upgrade your lighting with these high-quality wall sconces today.
These wall sconces are made with copper and alabaster, creating a unique and elegant design that will add a touch of sophistication to any room. The copper provides a warm and inviting glow, while the alabaster diffuses the light for a soft and ambient atmosphere. Enhance your home with these beautiful sconces.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | G9 (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























