
Green Marble Square Wall Lamp
The Il Muro di Pietra Wall Lamp combines natural stone with contemporary design, offering a perfect blend of elegance and functionality. This sophisticated wall lamp features a robust stone body complemented by a sleek acrylic lampshade, providing warm, ambient LED lighting. Ideal for modern and minimalist interiors, its smart control capabilities enhance convenience and user experience.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Marble |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Built-in LED strip(included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $300.00
-65%$300.00
$105.00More Images





Green Marble Square Wall Lamp
The Il Muro di Pietra Wall Lamp combines natural stone with contemporary design, offering a perfect blend of elegance and functionality. This sophisticated wall lamp features a robust stone body complemented by a sleek acrylic lampshade, providing warm, ambient LED lighting. Ideal for modern and minimalist interiors, its smart control capabilities enhance convenience and user experience.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Marble |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Built-in LED strip(included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Il Muro di Pietra Wall Lamp combines natural stone with contemporary design, offering a perfect blend of elegance and functionality. This sophisticated wall lamp features a robust stone body complemented by a sleek acrylic lampshade, providing warm, ambient LED lighting. Ideal for modern and minimalist interiors, its smart control capabilities enhance convenience and user experience.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Marble |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Built-in LED strip(included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























