
Modern Triple Alabaster Brass Stone Semi-Oval Wall Sconces 6in 15W
Enhance your decor with artisanal wall lights: the Marble Round LED Light merges organic luxury with bright illumination, while the Alabaster Mini Orb casts serene, diffused elegance. Both blend seamlessly into any space.
- Natural marble + snowflake gypsum for organic luxury.
- Clean silhouettes adapt to contemporary or classic interiors.
- Hidden hardware + neutral tones for effortless decor harmony.
- Energize living rooms or soothe bedrooms with tailored lighting.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster + Steel |
| Body Finish | Bronze, Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | Integrated LED |
| Light Source | Integrated LED (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $890.00
-65%$890.00
$311.50More Images















Modern Triple Alabaster Brass Stone Semi-Oval Wall Sconces 6in 15W
Enhance your decor with artisanal wall lights: the Marble Round LED Light merges organic luxury with bright illumination, while the Alabaster Mini Orb casts serene, diffused elegance. Both blend seamlessly into any space.
- Natural marble + snowflake gypsum for organic luxury.
- Clean silhouettes adapt to contemporary or classic interiors.
- Hidden hardware + neutral tones for effortless decor harmony.
- Energize living rooms or soothe bedrooms with tailored lighting.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster + Steel |
| Body Finish | Bronze, Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | Integrated LED |
| Light Source | Integrated LED (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enhance your decor with artisanal wall lights: the Marble Round LED Light merges organic luxury with bright illumination, while the Alabaster Mini Orb casts serene, diffused elegance. Both blend seamlessly into any space.
- Natural marble + snowflake gypsum for organic luxury.
- Clean silhouettes adapt to contemporary or classic interiors.
- Hidden hardware + neutral tones for effortless decor harmony.
- Energize living rooms or soothe bedrooms with tailored lighting.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster + Steel |
| Body Finish | Bronze, Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | Integrated LED |
| Light Source | Integrated LED (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























