
Raw Marble Wall Sconce
Hand-selected raw quartz plates layered vertically with integrated backlighting, highlighting each stone’s natural inclusions and translucency. Ideal as sculptural hallway lighting or statement accents in luxury spas and mountain retreats.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Copper, Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Built-in LED strip(included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $1,200.00
-65%$1,200.00
$420.00More Images



Raw Marble Wall Sconce
Hand-selected raw quartz plates layered vertically with integrated backlighting, highlighting each stone’s natural inclusions and translucency. Ideal as sculptural hallway lighting or statement accents in luxury spas and mountain retreats.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Copper, Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Built-in LED strip(included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Hand-selected raw quartz plates layered vertically with integrated backlighting, highlighting each stone’s natural inclusions and translucency. Ideal as sculptural hallway lighting or statement accents in luxury spas and mountain retreats.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Copper, Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Built-in LED strip(included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























