
Totem Marble Wall Sconces
These beautiful sconces are made from luxurious alabaster, adding elegance and style to any room. The unique design of the TOTEM sconces will provide your space with an ambient and warm glow. Upgrade your lighting with these high-quality wall sconces today.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | G9 (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $280.00
-65%$280.00
$98.00More Images






Totem Marble Wall Sconces
These beautiful sconces are made from luxurious alabaster, adding elegance and style to any room. The unique design of the TOTEM sconces will provide your space with an ambient and warm glow. Upgrade your lighting with these high-quality wall sconces today.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | G9 (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These beautiful sconces are made from luxurious alabaster, adding elegance and style to any room. The unique design of the TOTEM sconces will provide your space with an ambient and warm glow. Upgrade your lighting with these high-quality wall sconces today.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | G9 (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























