
Hyannis Outdoor Sconce
Inspired by vintage maritime design, our brass-finished Hyannis Outoor Sconce pairs caged clear glass with modern LED lighting for a fresh, coastal-influenced look.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Glass |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E26 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $1,000.00
-65%$1,000.00
$350.00More Images


Hyannis Outdoor Sconce
Inspired by vintage maritime design, our brass-finished Hyannis Outoor Sconce pairs caged clear glass with modern LED lighting for a fresh, coastal-influenced look.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Glass |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E26 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspired by vintage maritime design, our brass-finished Hyannis Outoor Sconce pairs caged clear glass with modern LED lighting for a fresh, coastal-influenced look.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Glass |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E26 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |





















