
Sparkling Night Chandelier // 1 Light
This Finesse Decor piece is made from high end glass crystal and chrome metal finish. This single crystal block hanging pendant light is perfect and versatile. The crystal has a sparkling bubbles look inside, giving it a luxurious and glamorous glance. You can adjust to any length that you want. Combine with other's to place over a counter or kitchen island.
One of our most sold out products! A modern yet simple Sparkling Night Chandelier with a single hanging light presented by Finesse Decor.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Acrylic |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E26 dimension(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $290.00
-65%$290.00
$101.50More Images






Sparkling Night Chandelier // 1 Light
This Finesse Decor piece is made from high end glass crystal and chrome metal finish. This single crystal block hanging pendant light is perfect and versatile. The crystal has a sparkling bubbles look inside, giving it a luxurious and glamorous glance. You can adjust to any length that you want. Combine with other's to place over a counter or kitchen island.
One of our most sold out products! A modern yet simple Sparkling Night Chandelier with a single hanging light presented by Finesse Decor.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Acrylic |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E26 dimension(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Finesse Decor piece is made from high end glass crystal and chrome metal finish. This single crystal block hanging pendant light is perfect and versatile. The crystal has a sparkling bubbles look inside, giving it a luxurious and glamorous glance. You can adjust to any length that you want. Combine with other's to place over a counter or kitchen island.
One of our most sold out products! A modern yet simple Sparkling Night Chandelier with a single hanging light presented by Finesse Decor.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Acrylic |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E26 dimension(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























